menu
Beta Motor
Fabian
Enduro RR 300 2T RACING MY24
Je možné zlepšit rám, odpružení a výkon vítězné motorky mistrovství světa?
zoom
Není to snadné, když jde o motocykly Steva Holcomba nebo Brada Freemana, ale technici Betamotor mají rádi výzvy, a tak došlo ke dvěma zásadním inovacím u modelů Racing 2024, zdvojnásobuje jízdní vlastnosti, výkon a zábavu!

Nový rám

Pokud jde o odpružení, vidlice a zadní tlumič Kayaba je už standardním vybavením všech modelů RR Racing, přičemž hlavní inovace zahrnuje nový rám:

Nový rám: Nosníky trubky řízení jsou větší než v minulosti (1 cm), zavedené v za účelem zajištění větší tuhosti kola, aby se snížila celková flexe. Co se týče jízdy, tak tohle se promítá do větší přesnosti při vjezdu do zatáček a během nich, kde to umožňuje větší tuhost a lepší přilnavost motocyklu ve stopě s lepší a přímější odezvou. Tato hlavní modifikace, již úspěšně používaná v soutěži oficiálním týmem, s sebou přináší sérii úprav v podpěrách, uložení motoru a tak dále, zavedených pro podporu nového rámu vlastnosti. Kromě výše uvedených úprav bylo upraveno uchycení stupaček a zadní brzdy, upraveno bylo také uložení motoru. Přesněji řečeno, držáky na stupačky jsou nyní dole užší, aby se zabránilo možnosti kontaktu se zemí při jízdě v hlubokých vyjetých kolejích. Držák brzdového válce byl na přepracován tak, aby v něm mohl být uložen nový Nissin brzdový válec.

Nissin: nový rám je nyní schopen pojmout nový, výkonnější brzdový válec Nissin. Tato součást představuje pokrok oproti předchozímu modelu a vyznačuje větší brzdnou silou. Balíček nových funkcí představených na RR Racing MY24 je završen vysokou úrovní komponentů spolu s precizními vlastnosti, které tyto modely odlišují od řady RR.

RR 300 2T

300 2T: Vyrobeno pro ty, kteří oceňují a velký motor s významným točivým momentem při jakékoliv rychlosti. Vhodné pro ty kteří upřednostňují dlouhé "kvalty".

 

Olejová směs

U dvoutaktní řady modelů RR Racing MY24 se společnost Beta rozhodla zůstat u svého výběru skoncovat s automatickým směšovačem, takže jejich závodní motocykly i nadále zůstavají lehké a v důsledku toho i hbité. Dvoutaktní motocykly RR Racing proto musí být tankovány "premix" (směs olej/benzín) – charakteristika podtrhující čistokrevnou závodní povahu této verze. Tyto motocykly ovšem stále mohou být vybaveny směšovačem oleje, který je k dispozici jako příslušenství od Bety v katalogu továrních dílů.

 

 

MY24 Racing

Sedlo: pěna tvořící sedadlo má jinou geometrii a hustotu, aby poskytla větší pohodlí. Větší opěrná plocha a jiné složení materiálů nyní poskytuje jezdci mnohem pohodlnější kontaktu s motorkou.

Brzdy: u předního brzdového systému bylo modernizováno brzdové potrubí. Ochranný plášť trubky je nyní lépe upevňený pomocí dvojitého zalisování (nahoře a dole, dříve se pouze krimpovala spodní část), což zlepšuje ochranu brzdového vedení a lépe odolává trvalému namáhání, kterým je podroben. Nový rám je navíc nyní schopen pojmout nový, výkonnější brzdový válec Nissin. Tato součást představuje pokrok oproti předchozímu modelu a vyznačuje větší brzdnou silou.

Chladiče: dvoutaktní modely 250 a 300, stejně jako celá řada čtyřtaktů, dostávají nové lehčí a tužší radiátory s tvarovanými nádržkami v horní části, aby umožnily dosažení většího úhlu natočení řidítek. Nové chladiče, které zajišťují lepší cirkulaci chladicí kapaliny pro lepší chlazení motorky mají větší počet výztuh a jsou také vybaveny novým neplastovým uzávěrem, který je pevnější a méně vystavený potenciálnímu poškození.

Odpružení

• 48 mm Kayaba (KYB) AOS vidlice s uzavřenou cartridge: Eloxované vnitřní části a úpravy materiálů minimalizují kluzné tření, zatímco nastavitelná komprese a tlumení odskoku umožňuje každému jezdci najít dokonalé přizpůsobení nastavení. Betamotor inženýři překalibrovali vidlice, aby optimálně fungovaly s novým rámem.

• Zadní tlumič Kayaba (KYB) C46: Tlumič KYB lze považovat za zlatý standard na závodní scéně pokud jde o jeho schopnost absorbovat nerovnosti terénu, úroveň přenášené trakce vozidla a konzistence výkonu i při obzvláště náročném používání a jeho hydraulické nastavení lze plně přizpůsobit úpravou vnější komprese (jak vysoká, tak i nízká rychlost) a nastavení odskoku.

 

Závodní komponenty
• Rychloupínací přední osa kola: okamžitě rozpoznatelná podle červeně eloxované uvolňovací páčky, tato komponenta je zásadní pro úsporu drahocenných sekund v závodě, když potřebujete vyměnit pneumatiku.
• Vyztužené chrániče rukou: nové chrániče rukou, navržené a vyrobené ve firmě Betamotor se vyznačují dvousložkovým materiálem formy, v červené a modré barvě, které nejen dávají motocyklu závodní vzhled, ale zároveň jsou mimořádně odolné i v tom nejdrsnějším terénu.
• Stupačky ze slitiny Ergal: pro zajištění maximální kontroly za všech okolností a bez ztráty kontaktu s motocyklem, modely RR Racing jsou vybaveny černými závodními stupačkami ergal s ocelovými kolíky, s velkou kontaktní plochou.
• Zadní řetězové kolo s eloxovaným hliníkovým jádrem a ocelovým ozubením od ZF SPROCKETS: prvotřídní výkon, lehkost a síla - perfektní mix všech vlastností.
• Speciální červené a modré závodní sedadlo: s protiskluzovým horním krytem a kapsou na dokumenty. Bezkonkurenční přilnavost, pohodlí a praktičnost.
• Eloxovaná černá řadicí páka a pedál zadní brzdy.
• Víčko plnicího hrdla převodového oleje, víčko plnicího hrdla motorového oleje a víčko olejového filtru z eloxovaného červeného hliníku.
• Napínače řetězu z červené slitiny ergal.
• Nová závodní grafika a červené a modré polepy kol.

 

 

Nový motor RR 300 Racing

Motor mnohonásobně ověnčeného modelu Brada Freemana, který vyhrál několik mistrovství světa, je známý v offroad kraji pro svůj točivý moment a lineární dodávku výkonu. Dokáže nabídnout vynikající progresivní výkon v celém rozsahu otáček a v případě potřeby poskytuje špičkový výkon. Se zavedením nové hlavy válců s dvěmi zapalovacími svíčkami jsou tyto vlastnosti ještě vylepšeny: dodávka je ještě lineárnější, a přestože se zvýšil maximální výkon, poslušnost motocyklu se zřetelně zlepšila. Tohoto výsledku bylo dosaženo díky dvěma zapalovacím svíčkám, které mají spoustu výhod:

  • Nabízejí zlepšené rozložení bodů vznícení paliva ve spalovací komoře, nižší spotřeba paliva, zvýšení účinnosti systému a dosažení a výrazně nižší hladina zbytků díky větší karburační stabilitě ve všech otáčkách motoru. To se promítá do hladšího doručení.
  • Rozsah použití motoru je dále rozšířen, protože má dostupný vyšší točivý moment a vyšší výkon.
  • Dvě zapalovací svíčky jsou řízeny dvěma zcela samostatnýmy elektrickýmy systémy. To znamená že pokud se jedna ze svíček zanese, motor bude stále schopen běžet, sice s nižší účinností, ale umožní dokončit závod nebo jízdu.
  • Dvoutaktní motor 300 má nyní valivá ložiska odlišná od těch z předchozí modelových roků, která zlepšují spolehlivost motoru.

 

Napiště nám

Kontaktujte naše prodejce   warehouse Technická data   description


Také by vás mohlo zajímat
arrow_upward