menu
Beta Motor
Fabian
Alp ALP X DARK GREY
Nový přírustek rodiny Alp
zoom

Alp X

Alp X je model bez precedentu. Osvojuje si koncept ALP a přibližuje jej modernějšímu vkusu těch, kteří znovu objevili svět scramblerů. Alp X sdílí své základní komponenty s Alp 4.0, ale posouvá svůj charakter směrem k segmentu Modern Classic přidáním specifických charakteristik silničních kol, jako jsou 17" a 19" kola s pneumatikami specifičtějšími pro silnice a více zúžené plastové díly, vylepšené u kulatého světlometu. Alp X vykazuje zcela odlišnou přitažlivost, stává se dokonalým motocyklem pro městské výlety a cesty na dlouhé vzdálenosti, přičemž zůstává vždy připraven vyrazit na polní cesty. Alp X – jako Alp 4.0 – umožňuje pohodlnou jízdu i spolujezdci díky přizpůsobivému sedlu a pohodlným madlům pro spolujezdce. Alp X je uživatelsky přívětivá motorka par excellence.

Technika

Motor: Nové modely Alp 4.0 a Alp X jsou vybaveny motorem o objemu 350 ccm vyvinutým ve spolupráci techniků Betamotor a techniků z Tayo Motorcycles. Nová pohonná jednotka s elektronickým vstřikováním, vyvinutá speciálně pro tento projekt, je schopna dodat výkon až 35 koní při 9500 ot./min. Aby byl využit plný potenciál a veškerý dostupný výkon, byl motor vybaven šestistupňovou převodovkou, která nabízí maximální rychlost přes 130 km/h. Díky snížené spotřebě paliva a 11litrové palivové nádrži s rezervou 2,3 litru nabízí nový ALP působivý dojezd, který mu umožňuje podnikat i dlouhé cesty v terénu daleko od čerpacích stanic. Motory obou modelů se liší svým mapováním, které je navrženo tak, aby zaručovalo nejvyšší možnou úroveň výkonu pro oba modely.

 

Rám a odpružení:

Rám: rám nových motorek ALP je ocelový obvod s motorem zavěšeným pod ním, v černé barvě. To zaručuje současně pevnost a ovladatelnost motorky díky rozměrům rámu vyvinutým techniky Betamotor, což mu umožňuje pracovat v dokonalé synergii s odpružením.

Odpružení: přední vidlice i zadní mono-tlumič jsou nastaveny tak, aby zajistily co největší možnou zábavu při jízdě při zachování zaměření na pohodlí a komfort v sedle.

Výška sedla: Výška sedla je 865 mm pro Alp 4.0 a 855 mm pro Alp X, což zaručuje dobrý kontakt se zemí u obou modelů a pomáhá posílit pocit bezpečí v sedle na silnici i mimo ni, a to i pro méně zkušené jezdce. Sedlo je extrémně pohodlné pro jezdce i spolujezdce.

Brzdy: oba modely jsou vybaveny kotoučem o průměru 290 mm vpředu a 220 mm vzadu, s brzdovým válcem Nissin a třmeny zaručujícími brzdný výkon a modulaci za všech podmínek. Součástí standardní výbavy je také systém ABS BOSCH. Tato pomůcka pro řízení je navržena tak, aby zaručovala nejvyšší úroveň bezpečnosti a lze ji deaktivovat v mapě Offroad, ale je automaticky znovu aktivována při každém nastartování motocyklu, aby se zabránilo nebezpečí, že ji zapomenete znovu aktivovat.

Aktivaci ABS lze pohodlně zkontrolovat pomocí indikátoru na přístrojovém LCD displeji, který také poskytuje informace o hladině paliva, dojezdu a zařazeném rychlostním stupni, stejně jako tradiční informace, jako je rychlost, otáčkoměr a počítadlo TRIP a celkových ujetých kilometrů, to vše s moderní a snadno čitelnou grafikou.

 

Hlavní rozdíly a zvláštnosti, které odlišují Alp 4.0 a Alp X:

Alp 4.0 je vybaven 18" a 21" koly a pneumatikami určenými spíše pro off-road; Alp X naproti tomu ruční, je vybaven 17" a 19" koly, opět na paprskových kolech, ale s pneumatikami vhodnějšími pro jízdu na silnici, i když si zachovávají profil, který bude stále poskytovat dobrý zážitek z jízdy v terénu.

Pokud jde o estetiku, oba modely se liší tvarem a povrchovou úpravou svých nástaveb, přičemž Alp X má více zúžený plast části zvýrazňující jeho moderní klasický styl, zatímco ty z Alp 4.0 se více zahalují. Linie Alp X se dokonale hodí k novému špičkovému kulatému LED světlometu, zatímco u verze 4.0 je osvětlení zajištěno světlometem s hranatějším vzhledem, který stále využívá technologii LED osvětlení.

Společným prvkem z hlediska estetiky je nový nízký držák SPZ, který není spojen s kapotou, ale je umístěn přímo na zadním kole pro modernější silniční styl.

Řada příslušenství pro novou generaci ALP zahrnuje chrániče rukou, brašny a horní kufr.

 

Nový Alp

Konečně nadešel ten okamžik – rodina Beta se rozrůstá a přináší na trh dva nové modely v sektoru on-off a scrambler. Technici společnosti Betamotor, inspirováni historickým Alpem 4.0, navrhli a vyvinuli dvě zcela nové verze modelu. Nový Alp 4.0 a Alp X jsou nyní k dispozici! Co je ALP? Ikona, která patří mezi nejprůřezovější vozidla ve světě motocyklů, jednoduchý, intuitivní a výrazný motocykl. S naprostou lehkostí na silnici i mimo ni se hodí na každodenní dojíždění i na náročnější cesty. ALP je spolehlivá a dobře vypadajiící motorka, která je zaměřena na obrovskou uživatelskou základnu různých jezdců, od mladých držitelů řidičského průkazu A2, kteří hledají svůj první motocykl a vracejících se motocyklistů, kteří hledají jednoduchý motocykl s vynikající spotřebou paliva, až po ženy hledající moderní motorku, která není přehnaně vysoká ani těžká a všichny milovníky lehkých terénních motocyklů hledající vyváženou a zábavnou jízdu. ALP je univerzální motocykl a je zpět se zcela novým vzhledem! Stejně jako všechny modely Beta i nové motorky ALP zapadají do konceptu RideAbility, navržená tak, aby nabízela jak skvělou jízdu, tak umožnila jezdci nejlépe vyjádřit svůj potenciál a bavit se ve všech situacích. Nová generace ALP se vyznačuje všestranností předchozích modelů na silnici i v terénu a přináší do terénu dvě agilní a ovladatelné motorky se specifickými vlastnostmi, které splňují různé požadavky. ALP tedy není jen 4.0, ale také X! Jak Alp 4.0, tak Alp X jsou navrženy tak, aby nabízely nejvyšší úroveň jízdních vlastností na všech typech terénu, ale vyznačují se specifickými estetickými a funkčními detaily vzhledem k různým účelům použití.

 

Napiště nám

Kontaktujte naše prodejce   warehouse Technická data   description


Také by vás mohlo zajímat
arrow_upward